Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Zaburzenia stresowe oraz terapia zaburzeń nerwowych

Depresja u kobiet ma okazję być postrzegana, jako prędzej i częściej występująca aniżeli depresja u mężczyzn. Lekarze postrzegają kobiety, jako o wiele bardziej podatne na depresję, która w dodatku niejednokrotnie zostaje nierozpoznana. Być może wypływa to z tego, że kobiety sporadycznie zgłaszają się do lekarza, a to sprawia, że depresja rzadziej pozostaje nierozpoznana. Zjawiskiem jest jednakże, iż są różnice fizjologiczne między mężczyznami i kobietami, jakie czynią kobiety znacznie bardziej podatne na depresję. Najistotniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych.

Kobiety mają o wiele wyższe poziomy owych hormonów, a w dodatku zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, i menopauzie. Farmaceutyki obejmujące hormony płciowe również mogą wywoływać symptomy depresyjne. Dość często wśród kobiet zdarza się depresja po porodzie, co uwydatnia poradnictwo psychologiczne radom. Najczęściej rozpoczyna się ona w sposób dyskretny, a odbierana jest, jako przytłoczenie nadmiarem odpowiedzialności za dziecko.

Wielokrotnie kobieta czuje lęk, zwłaszcza lek o zdrowie i rozwój swego dziecka. W okresie dwóch tygodni po porodzie na ogół zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej prawdopodobieństwo jest najogromniejsze po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, które już chorowały psychicznie. Uważa się, że zmiany hormonalne są czynnikiem wyzwalającym u kobiety, jaka miała predyspozycję do depresji. W kłopotliwej depresji kobieta traci kontakt z rzeczywistością, może mieć urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji może być również zagrożone dziecko.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane posty

Dodaj komentarz