Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Panele winylowe – jakie posiadają wady i zalety

W ostatnich czasach rosnącą popularnością zaczęły się cieszyć panele winylowe. Winyl jako materiał sprawdza się dobrze w dużej ilości zastosowań, w tym również od wielu lat na podłogach. Ale ostatnio na naszym rynku pojawiać się zaczęły w coraz większej ilości właśnie panele podłogowe, co dało zupełnie nowe możliwości dla klientów. Tego typu panele przede wszystkim są bardzo odporne na mechaniczne uszkodzenia. Składają się one z kilku różnych warstw, a z wierzchu zabezpieczone są warstwą poliuretanu.

Przez to ich odporność na zarysowania, zadrapania czy przypadkowe uderzenia jest bardzo wysoka, nie ma również żadnego problemu z przebarwieniami i blaknięciem. Rzecz jasna różne odmiany tego typu paneli będą mieć różne właściwości użytkowe, z takich też powodów przed zakupem należy przyjrzeć się parametrom technicznym. Najważniejszym z nich jest klasa użyteczności, oznaczająca intensywność użytkowania i przeznaczenie produktu.

Rzecz jasna nie ma żadnych problemów, jeśli panele dedykowane do obiektów użyteczności publicznej zostaną zastosowane w domu, ale w stronę przeciwną takie rozwiązanie nie zawsze się sprawdzi. Ponieważ winyl to materiał całkowicie odporny na działanie wody, to przez to sprawdza się wyśmienicie we wszystkich pomieszczeniach. Można je bez problemów kłaść w kuchniach i łazienkach, bez niebezpieczeństwa że stanie im się coś po zalaniu. To przekłada się też na sprawy wiążące się z czystością, starczy przetrzeć powierzchnię delikatnie szmatką żeby wszystko było czyste. Posiadacze domów na pewno docenią to, że panele winylowe sprawdzają się bardzo dobrze przy ogrzewaniu podłogowym.

Same w sobie są niezwykle ciepłe i przyjemne, a dzięki niedużej grubości i niskim oporom cieplnym zapewnią dużą skuteczność grzania. Jeżeli ktoś ma zdolności manualne, to takie panele może położyć samodzielnie, bez potrzeby zatrudniania do tego specjalisty. Sam montaż jest dość łatwy, bowiem wykorzystuje się przy nim mechanizm zatrzasków, trzeba jednak przed tym wyrównać bardzo dokładnie posadzkę i położyć podkład.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane posty

Dodaj komentarz