Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Odmiana zatrudnienia a poziom zdolności kredytowej

Od roku 2009 na naszym rynku nieruchomości nastąpiło zahamowanie sprzedaży, co roku zwiększa się wobec tego ilość nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, dotyczy to zarówno mieszkań czy domów innowacyjnych, oferowanych poprzez deweloperów, jak też oraz tych z tak zwanej drugiej ręki. Sytuacja taka jest spowodowana między innymi trudniejszym dostępem do kredytów hipotecznych, banki żądają większej możliwości spłacenia zaciągniętego kredytu, a w takim razie stosownego kryterium dochodowego – doradca kredytowy. Taka sytuacja wywołuje także, iż wiele domów przeznaczonych do renowacji wystawianych jest na sprzedaż za w szeregu przypadków nieduże finanse.

Można w związku z tym nabyć relatywnie niedrogo taki dom, niemniej jednak zostaje sprawa remontu. Powstaje w tym czasie zapytanie, czy wolno uzyskać w banku kredyt hipoteczny nie na zakup, lecz na remont takiego domu. Często okazuje się, iż banki nie odmawiają od razu udzielania tego typu kredytów hipotecznych, jednakże jeszcze o wiele bardziej prześwietlają kredytobiorców aniżeli przy udzielaniu kredytu hipotecznego na zakup domu czy lokalu mieszkalnego.

Sprawą najważniejszą bo dla banku, blisko kryterium rentownego kredytobiorcy, jest wartość danej posiadłości, albowiem to jest jakkolwiek istota zadłużenia hipotecznego. Jeżeli w takim razie wartość samego domu ofiarowanego do remontu jest względnie nieduża, a kredytobiorca pragnie zdobyć w formie kredytu kwotę sporo wyższą, powstaje kłopot godziwego zabezpieczenia udzielonego kredytu. W sytuacjach oszacowania wartości takiego domu banki ekspediują swoich przedstawicieli, zaś przy wyższych kwotach żądają operatu szacunkowego nieruchomości.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane posty

Dodaj komentarz