Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Który rodzaj opału będzie najlepszy na zimę

Piece używane do ogrzewania domów przystosowane są do różnego rodzaju paliwa. Niektóre spalać mogą tylko węgiel lub ekogroszek, i wówczas nie ma możliwości wyboru. Ale do wielu urządzeń tego typu można wsypywać różne rodzaj opału, tak więc warto się dowiedzieć czym one się różnią od siebie i jakie mają parametry.

Chyba najtańszy, co nie znaczy że kiepski, jest pellet ze słomy Zamość. Jest on wytwarzany ze sprasowanej słomy, co znacznie zwiększa opałową wartość, jaka jest tylko kilkadziesiąt procent mniejsza niż węgla. Z tego też powodu ten rodzaj pelletu jest uznawany za najlepszy jeśli się weźmie pod uwagę właściwości i cenę.

Więcej kosztujący, lecz również i bardziej wydajny, jest pellet ze słomy Zamość. Do jego produkcji używane są wysuszone trociny z zakładów drzewnych i tartanów, jakie po dokładnym sprasowaniu świetnie się spalają. Przez to, że drzewny pellet ma niską wilgotność, to dysponuje on znacznie lepszymi parametrami niż drewniane kawałki. Chyba najwięcej trzeba wydać jeśli planuje się zakupić ekogroszek, lecz oczywiście ten produkt dostarczy najwięcej energii cieplnej wśród wszystkich paliw.

Dużym plusem ekogroszku będzie to, że nie ma on drobnych kawałków i miału, które w dużym stopniu obniżają wartość opałową. Podejmując decyzję o zakupie któregoś z wymienionych paliw pamiętać należy o tym, aby je odpowiednio przechowywać. Jeżeli węgiel Zamość, pellet Zamość zawilgotnieje lub zamoknie, to znacznie gorzej będzie się spalał. Z takich też powodów składować go należy w suchych pomieszczeniach, bez niepotrzebnej wilgoci.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane posty

Dodaj komentarz