Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Asysta psychologiczna dla dzieci oraz rodzin

Wychowywanie nastolatka to dla znacznej większości rodziców niezwykle istotne wyzwanie. Czy tak może się mówić? W jaki sposób najbardziej, jednak to jakim będzie nasze dziecko nastolatkiem zależeć będzie głównie od nas. To my je wychowujemy a wobec tego i my tworzymy w nim miarodajne wzorce zachowań. Wielu rodziców nieprzerwanie powtarza swoim dzieciom że są błyskotliwe, odpowiednie i godne zaufania. Takie dziecko będzie dorastało w przekonaniu że takim jest, oraz nasze słowa będzie uważało za niezmiernie ważne.

Czasami mówi się o tym, iż jest nadzwyczajnie, że nasze dziecko weszła w okres dorastania. Staliśmy się rodzicem nastolatka. Czy to jest szczęście? Otóż nie zawsze. Wielu rodziców nie jest w stanie poradzić sobie z wychowywaniem nastolatka. Co w takiej sytuacji robić. Mamy dwie dyspozycje przemilczeć ten okres, lub skorzystać z porady psychologa. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest druga możliwość. Udając się do psychologa, musimy jednakże wiedzieć jakie nasze dziecko jest w stosunku do nas. Takie postępowanie w obfity sposób uprości współpracę. Wskazówki psychologa terapia uzależnień radom głównie będą opierały się na tym, czego obowiązkiem rodziców jest nie robić, i jak postępować. Nieraz rodzice mają błędne myślenie. Chodzi tu chociażby o naruszanie intymności dziecka. Nie należy tego robić.

Owszem jeżeli mamy uzasadniony powód, to wówczas najprzyzwoiciej jest zrobić to tak by nastolatek przenigdy się nie zorientował. Kolejne porady dotyczą szanowania nastolatka. Jeżeli my będziemy go szanować to ono będzie nasz szanowało. Prócz tego powinniśmy pogodzić się z faktem, iż nasze dziecko ma własne życie towarzyskie, i to bardziej go intryguje aniżeli to co w domu. Krzyk jest również złym postępowaniem. Im znacznie więcej będziemy krzyczeć tym skonstruowany przez nas nastolatek będzie reagował coraz o wiele bardziej gwałtowniej. Jeżeli dziecko ignoruje to warto jest odpłacić tym samym. Jednakowoż musimy pamiętać by nie uciekać się do przemocy.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Powiązane posty

1 Komentarz

Dodaj komentarz